Poznáš ma? Tak to asi vieš, že už vyše roka chodím (a behám) v barefoot topánkach. No našiel som niečo minimalistickejšie. A to dokonca v Brne. Zoznám sa s ponožkobotkami Skinners.

Že čo? Skinners, to je pocit voľnej nohy v ponožkách spolu s ochrannou vrstvou na podrážke. Žiadne lepidlo alebo stehy. Dve vrstvy Skinners sú k sebe pripálené v teplovzdušnej peci.

!! Skinners Infographic

Vrstva polymérov vyvinutá vo Švédsku, domáca česká výroba a najlepšie nemecké technológie. Takže žiadna Čína a neistá kvalita. Skinners si ľudia obľúbili kvôli ich nezničiteľnosti.

Ponožkobotky si môžeš zobrať všade

Ako rezervné topánky na korčule či bicykel. Na pohodlné cestovanie vo vlaku či lietadle. Na chodenie doma. Po túre, keď staviaš stan. Na behanie kratších vzdialeností. Do posilky. Na yogu. A kľudne i na slackline. Logo 4 - Pictograms

Skinners je už v Čechách zabehnutý projekt. Peťo s Míšou vyhrali nejaké súťaže. Na HitHite vyzbierali viac ako pol milióna Kč. Predali viac ako 1500 kusov. A vytvorili okolo Skinners komunitu, ktorá sa len tak nevidí.

Bola by škoda, keby projekt zostal obľúbený iba v rámci ČR. Preto je ďalším krokom medzinárodný Kickstarter. Taká kampaň, to obnáša milión vecí, s ktorými by si dvojčlenný tím nevedel poradiť. A tu prichádzam na scénu ja. Ako markeťák, nadšenec barefoot obuvi a startupov som dostal ponuku, ktorá sa neodmieta..

Členom Skinners tímu som už vyše dva mesiace. Za tú dobu sme spravili obrovský skok s Kickstarter kampaňou. Vymýšľali sme, fotili, písali a točili. Zďaleka nie sme so všetkým hotoví, ale robíme, čo môžeme. Deň D spustenia kampane bol stanovený na 7. júna. Viac zatiaľ neprezradím, ale novinky určite sleduj na mojom blogu a tiež Facebooku Skinners CZ a Skinners International.